Warsztaty rękodzielnicze

Uprzejmie informujemy, że Stowarzyszenie Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego w ramach projektu grantowego pn. „Organizacja warsztatów z rękodzieła ludowego” organizuje bezpłatne warsztaty z:

 

  • Wytwarzania produktów artystycznych z zastosowaniem wiór osikowych

Zakres tematyczny zajęć obejmuje:

– 1 dzień i 2 dzień – wytwarzanie ozdób świątecznych,

W zajęciach może wziąć udział maksymalnie 8 osób. Warsztaty będą trwały w sumie 2 dni, po 6 godzin lekcyjnych dziennie. Zajęcia zaplanowano w dniach 10 i 11 kwietnia 2018 r.

 

  • Wykonania serwetki z zastosowaniem haftu tradycyjnego z połączeniem motywów haftu współczesnego

Zakres tematyczny zajęć obejmuje:

– 1 dzień i 2 dzień – wykonanie z haftu serwetki

W zajęciach może wziąć udział maksymalnie 6 osób. Warsztaty będą trwały w sumie 2 dni, po 6 godzin lekcyjnych dziennie. Zajęcia zaplanowano w dniach 14 i 22 kwietnia 2018 r.

 

  • Malowania porcelany użytkowej

Zakres tematyczny zajęć obejmuje:

– 1 dzień i 2 dzień – malowanie porcelany

W zajęciach może wziąć udział maksymalnie 7 osób. Warsztaty będą trwały w sumie 2 dni, po 4 godzin lekcyjnych dziennie. Zajęcia zaplanowano w dniach 16 i 17 kwietnia 2018 r.

 

  • Lepienia ręcznego z gliny naturalnej i szamotowej

Zakres tematyczny zajęć obejmuje:

– 1 dzień – wytwarzanie filiżanek z podstawką,

– 2 dzień – wytwarzanie biżuterii i wyrobów świątecznych.

W zajęciach może wziąć udział maksymalnie 8 osób. Warsztaty będą trwały w sumie 2 dni, po 6 godzin lekcyjnych dziennie. Zajęcia zaplanowano w dniach 19 kwietnia i 10 maja 2018 r.

 

  • Warsztaty kulinarne z produktu lokalnego

Zakres tematyczny zajęć obejmuje przeprowadzenie warsztatów kulinarnych z wytwarzania produktów lokalnych certyfikowanych przez LGD Zielony Pierścień – rogaliki, sernik.

W zajęciach może wziąć udział maksymalnie 14 osób. Warsztaty będą trwały w sumie 1 dzień, 4 godziny lekcyjne. Zajęcia zaplanowano w dniu 21 kwietnia 2018 r.

 

Warsztaty z: wytwarzania produktów artystycznych z zastosowaniem wiór osikowych, wykonania serwetki z zastosowaniem haftu tradycyjnego z połączeniem motywów haftu współczesnego, malowania porcelany użytkowej oraz lepienia ręcznego z gliny naturalnej i szamotowej odbędą się w Siedlisku Małgorzaty (adres: Cholewianka 7a, 24-120 Kazimierz Dolny).

Warsztaty kulinarne z produktu lokalnego odbędą się w miejscowości Drzewce (gm. Nałęczów). Dojazd na miejsce warsztatów we własnym zakresie.

 

Warsztaty będzie prowadzić twórca ludowy. Organizator zapewnia niezbędne materiały.

Warsztaty są adresowane do pełnoletnich mieszkańców, członków organizacji pozarządowych i wszystkich innych podmiotów (z obszaru gmin: Baranów, Kazimierz Dolny, Końskowola, Markuszów, Nałęczów, Wąwolnica), których interesuje tradycyjne rzemiosło i chciałyby nauczyć się podstaw i regionalnych wzorów.

Celem warsztatów jest przekazanie podstaw rękodzieła i przygotowanie uczestników do wytwarzania i popularyzowania tradycyjnego rzemiosła oraz promocji naszego subregionu.

 

Osoby zainteresowane warsztatami proszone są o wypełnienie i podpisanie odpowiedniego formularza zgłoszeniowego i dostarczenie go mailem (urbanmalgorzata@tlen.pl) w terminie do 6 kwietnia 2018 r. Za terminowe wniesienie zgłoszenia uznaje się termin jego wpłynięcia na maila Organizatora.

 

W przypadku dużego zainteresowania zajęciami (będzie więcej chętnych niż przewidzianych miejsc) o wyborze będzie decydować motywacja kandydatów dotycząca udziału w zajęciach i wykorzystania nabytych umiejętności po zakończeniu warsztatów. Będą preferowani tacy kandydaci, którzy zechcą rozwijać nabyte umiejętności i wytwarzać prace celem promocji obszaru LSR.

Formularz zgłoszeniowy i Regulamin określający zasady rekrutacji uczestników zamieszczamy poniżej do pobrania. W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy (urbanmalgorzata@tlen.pl) lub telefoniczny: 510157111.

Projekt grantowy pn. „Organizacja warsztatów z rękodzieła ludowego” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

ZAPRASZAMY!

Formularz zgłoszeniowy na warsztaty glina

Formularz zgłoszeniowy na warsztaty kulinarne

Formularz zgłoszeniowy na warsztaty porcelana

Formularz zgłoszeniowy na warsztaty produkty artystyczne

Formularz zgłoszeniowy na warsztaty serwetki

Regulamin udziału w warsztatach